Bugun...İnegöl Abhaz Kültür Derneği Olağan Kongresi Yapıldı.

Kasım 2023 tarihinde olağan genel kurulu yapılacak olan Abhaz Dernekleri Federasyonu delegelerini de belirleyen genel kurul siyasi parti temsilcilerinin de yoğun ilgi gösterdiği bir genel kurul gerçekleştirdi. Ayrıca Abhaz Yapılanmasında önemli yer tutan derneklerimizden Ankara, Eskişehir, Bolu, Bursa, Kocaeli, Sinop, Zonguldak, Yozgat, Antalya, Eskişehir Abhaz Derneklerinin başkan ve yöneticileri de iştirak etti.

facebook-paylas
Güncelleme: 01-05-2023 19:41:09 Tarih: 01-05-2023 13:27

İnegöl Abhaz Kültür Derneği Olağan Kongresi Yapıldı.

İnegöl Abhaz Kültür Derneği Olağan Kongresi Yapıldı.

 

30 Nisan 2023 günü İnegöl Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleşen genel kurulda Açuğba Selami Arıcan başkanlığında devam eden yönetim kurulu güven tazeleyerek 2 yıl daha görev aldı. Bu yıl 17. Genel Kurulunu gerçekleştiren İnegöl Abhaz Kültür Derneği Olağan Kongresinde Divan Başkanlığına Aşba Cengiz Koç seçilirken Taner Ergün, Bigbey Zeki Günbay ve Gülnur Aydemir Divan kurulunda görev aldılar.

 

Özen Sanbay Atsanba

 

Kasım 2023 tarihinde olağan genel kurulu yapılacak olan Abhaz Dernekleri Federasyonu delegelerini de belirleyen genel kurul siyasi parti temsilcilerinin de yoğun ilgi gösterdiği bir genel kurul gerçekleştirdi. Ayrıca Abhaz Yapılanmasında önemli yer tutan derneklerimizden Ankara, Eskişehir, Bolu, Kocaeli, Bursa, Sinop, Zonguldak, Yozgat, Antalya, Eskişehir Abhaz Derneklerinin başkan ve yöneticileri de iştirak etti.

 

Ayrıca. Abhazya Cumhuriyeti Tam Yetkili Temsilcisi İbrahim Ayuzdba, Yardımcısı Cansung Lazba, Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Maharia Murat Gümüş, Abhaz Dernekleri Federasyonu Danışma ve Onur Kurulu Başkanı Ümit Atiyba, Ayhabılar Kurulu Eski Başkanlarımızdan Maharia Adem Gümüş,  DAK (Dünya Abaza Kongresi) Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Ayuzdba Bülent Özbelli, Yaşba Şamil Ertaş, Barkan ipa Kamil Barkan ve Bganba Atilla Çelik de Genel Kurula Katılanlar arasındaydı.

 

Açuğba Selami Arıcan yeniden başkan.

Onur Cilo Akarac Başkan Yardımcısı, Melih Sarıkaya Agrba Başkan Yardımcısı,  Taner Ergün Argun Sayman, Duygu Ergüneş Bıgıpha Sekreter olurken Asil Üyeler: Atilla Çelik Bganba, Bigbey Zeki Günbay Abigba, Resul Örün Bganba, Kadir Sünmez Nartiya, Volkan Demir Kabat, Selime Özönder Sazıpha, Durukan Aktaş Akoyba, Gülnur Aydemir Kabatipha

Yedek Üyeler:

Oğuzhan Özdemir Masipa, Melih Ersoy Abigba, Candemir Arıcan Çuğba , Uğur Ergüneş Abigba, Rıdvan Demir Kabat, Onur Babut Asama, Aznavut Alpay Arıcan Çuğba, Akın Aytekin Açuzba, Esra Aydemir Kabatipha, Ferdi Aydağ Capra, Bahar Tiren Akushpha

Tebrik eder başarılar dileriz.

Apsua GundemYayın Kurulu

 

 
Bu haber 927 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK DUYURULARI Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
YAZARLAR
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI